STREFA WSPARCIA ;-)

Chociaż "Gift Economy" i przeróżne altruistyczne formy ignorowania pieniędzy (typu Couchsurfing, Hospitality Club czy też Free Shops) są nam ideologicznie bardzo bliskie to jednak niestety odbycie takiej podróży "dookoła świata", jak ta którą planujemy, bez określonego (choćby najmniejszego) zasobu funduszy wydaje się być wyjątkowo trudne. Z premedytacją nie napiszę tu, że niemożliwe (bo my po prostu nie wierzymy, że coś jest zwyczajnie niemożliwe ;-) jednak może być ekstremalnie skomplikowane - szczególnie jeśli ma się "zamknąć" w określonym i dość krótkim czasie.

Historia ukazuje nam, że tam gdzie wielkie wyprawy, tam zawsze znajdą się sceptycy gotowi podważyć ich zasadność czy też sens. Jednakże ta sama historia wskazuje na  innych ludzi, wspierających i popierających takie wyzwania, często będących ich siłą napędową i rzeczywistą "mocą sprawczą". Bez Królowej Izabeli i Króla Ferdynanda od których Krzytsztof Kolumb otrzymał pieniądze na podróż przez Atlantyk Ameryka musiałaby pewnie poczekać jeszcze sporo czasu na odkrycie. Bez finansowego wsparcia ojca i wuja Marco Polo nie mógłby ruszyć na "podbój" Jedwabnego Szlaku i Chin tak jak Ferdynand Magellan bez Króla Karola i kilku innych wpływowych osób nie opłynął by świata jako pierwszy w historii.

Nasza wyprawa niestety nie będzie ani tak spektakularna ani tak nowatorska jak którakolwiek z przytoczonych powyżej lecz ma wiele cech, które jesteśmy pewni, uplasują ją pośród tych najbardziej wyjątkowych.
Jeśli więc z jakiś powodów uznasz ją za ciekawą i zechcesz w jakiejkolwiek formie wesprzeć nas w realizacji marzeń skontaktuj się z nami:Możesz również wesprzeć nas finansowo i przyczynić się tym samym do możliwości realizacji wszystkich punktów planu wyprawy, w takim przypadku prosimy o wpłaty na konto współorganizatora wyprawy Stowarzyszenia :

"Africae Deserta Project"

PL 12 1600 1114 0004 0707 7132 7001

z dopiskiem "Wyprawa - Pokonać Niemożliwe 2011"

Każda osoba lub firma wpłacająca pieniądze
(NA ŻYCZENIE) może zostać umieszczona w gronie sponsorów wyprawy.

WSZYSTKIM WSPIERAJĄCYM NASZĄ INICJATYWĘ BARDZO SERDECZNIE

D Z I Ę K U J E M Y  :-))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
WAŻNE :

Przy darowiźnie przekazanej od osoby fizycznej od podstawy opodatkowania można odliczyć wartość darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu (w rozliczeniu rocznym PIT).

Natomiast przy darowiźnie przekazanej od osoby prawnej od podstawy opodatkowania można odliczyć wartość darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu

Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji.

Zaś w przypadku darowania rzeczy lub usług - dokumentem potwierdzającym przekazanie tej darowizny są dokumenty potwierdzające faktyczne wydatki związane z tą darowizną.

**********************************************************************************

Wyprawę dotychczas patronatem swoim objęli :


HONOROWY PARTONAT PREZYDENTA MIASTA GDYNI Wojciecha Szczurka


Travel Channel jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych kanałów turystycznych i podróżniczych w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Nadaje w 19 językach przez 24 godziny na dobę. Rozrywkowy, pełen informacji i inspirujący, Travel Channel przestawia wyjątkowo szeroką i bogatą ofertę dla każdego kto chce lub lubi podróżować. Programy przenoszą widzów do wszystkich zakątków ziemi,  na przygody z plecakiem, kulinarne poszukiwania, ekologiczne wczasy, w ekskluzywne miejsca oraz luksusowe zakątki na całym świecie.

  Jeśli nie jesteś pewny czy możesz zabrać swoje maleństwo w daleki świat, koniecznie zajrzyj na portal Mały Podróżnik gdzie klan Kobusów czyli Ania, Krzysztof, Michałek i Staś poprowadzą cię śladami swoich podróży, wesprą dobrą radą i pomogą garścią pożytecznych informacji. Wszystko zilustrowane wspaniałymi fotografiami na fotoblogach dotyczących odbytych wypraw. W zakładce PORADY znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania czyli: "zanim wyruszysz, wiedz że...." Dodatkowo przyjaciele "Małego Podróżnika" dzielą się na portalu swoimi doświadczeniami z podróży z dziećmi. Wszystkim serdecznie polecamy.


 Poznaj Świat  to najstarszy polski miesięcznik podróżniczo-reportażowy, ukazujący się od 1948. Początkowo przez pół wieku był to popularno-naukowy miesięcznik geograficzny, wydawany przez Polskie Towarzystwo Geograficzne.  Pismo posiada liczne grono współpracujących z nim polskich podróżników, dziennikarzy i publicystów. W kwietniu 2011 ukazał się 650 numer miesięcznika. Wszystkich miłośników podróży zachęcamy do zapoznania się z drukowaną wersją  oraz zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: http://www.poznaj-swiat.pl/
  
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...