2012-09-27

Perełka na mapie polskich festiwali podróżniczych

Jesienią, kiedy za oknem szybko robi się szaro, kiedy drzewa odczepiają kolejno swoje pożółkłe liście, kiedy zamiast o zimnym piwie częściej myślisz o ciepłej herbacie, kiedy masz ochotę przenieść się na inny kraniec świata. Ukryć się gdzieś w zakątku dżungli, wdrapać się na jakąś górę by rozejrzeć się po horyzoncie. Myślami wracasz do czasu spędzonego pod żaglami lub marzysz by na chwilę posiedzieć w gorącym słońcu Afryki...
Pęka bańka mydlana wypełniona marzeniami i wspomnieniami a ty wracasz do rzeczywistości. Jest jednak szansa aby znaleźć się ponownie w dalekiej krainie. Bo czasem jedni ludzie są jak wizjonerzy i konstruują dla innych machinę zmiany czasu i przestrzeni. Takimi właśnie stali się twórcy 1 Festiwalu Przygody Wanoga z Wejherowa. Brawa za czas i brawa za miejsce. Przejrzałem listę prelegentów - same wspaniałe osobistości, sprawdziłem tematy - wyjątkowe i przyciągające uwagę.  Samo Wejherowo - to już brzmi dumnie, festiwal jeszcze się zaczął a ja już jestem pewny, że będzie to perełka na mapie polskich festiwali podróżniczych.
Dla tych, którzy podniosą alert i ogólne ajwaj, że są bilety, że karnet na trzy dni to całe dwie dyszki i....że "poczekam na Kolosy" od razu rzucę coś na ruszt, niczym wujek Andrzej - mistrz ciętej riposty :
- Poczekajcie na Kolosy, bo warto ale nie przegapcie Wanogi, bo przyjdą z pewnością tylko ci, którzy naprawdę podróże kochają.*

*odnoszę się tutaj to nieeleganckiego (napiszę sobie w nawiasie: chamskiego) zachowania wobec jednego z prelegentów podczas ostatnich Kolosów, gdy przylazł ktoś z ulicy, bo za darmochę było.

Zresztą oceńcie sami zaglądając na ich stronę i podejmijcie decyzję. Ja, żałować jedynie mogę, żem daleko od szosy i 5-ego października  na tym wspaniałym wydarzeniu nie dam rady być. Jednakże spróbuję za rok.
Życzę powodzenia i wspaniałych wrażeń...a prelegentom - najlepszej publiczności...Trójmiejskiej :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...