O WYPRAWIE

Przeciętny człowiek nie jest specjalnie ciekaw świata. Ot, żyje, musi jakoś się z tym faktem uporać, im będzie to kosztowało mniej wysiłku - tym lepiej. A przecież poznawanie świata zakłada wysiłek, i to wielki, pochłaniający człowieka. Większość ludzi raczej rozwija w sobie zdolności przeciwne, zdolność, aby patrząc - nie widzieć, aby słuchając - nie słyszeć. (R. Kapuściński)


My od zawsze marzyliśmy o dalekim, nieznanym świecie. Już jako dzieci przeglądaliśmy stare, poszarzałe zdjęcia w podróżniczych książkach i wyobraźnią przenosiliśmy się w odległe strony. Teraz jako rodzina z dwójką dzieci staramy się sukcesywnie poznawać kolejne miejsca na ziemi. By zrealizować największe z naszych marzeń -  nasza "zaczarowana karawana" planuje wyruszyć w długą, daleką i trudną podróż. Odwiedzimy 6 kontynentów, 15 krajów i 24 strefy czasowe, zamierzamy odwiedzić dzieci m.in. w tak egzotycznych społecznościach jak Amiszów w USA, Indian w Meksyku, Maorysów w Nowej Zelandii czy też Aborygenów w Australii. W każdym z odwiedzanych krajów, w jednej ze szkół podstawowych planujemy zorganizować Warsztaty Kultury Polskiej dla dzieci. 

Projekt "CONQUER THE IMPOSSIBLE - POKONAĆ NIEMOŻLIWE" ma za zadanie pokazać ludziom, że wszelkie bariery leżą w nich samych a świat jest jednym wielkim "domem" i wystarczy tylko otworzyć drzwi by go poznać. Ta podróż z założenia będzie miała charakter wymiany międzykulturowej. Jak najczęściej będziemy starali się poruszać transportem publicznym a tam gdzie tylko się to uda skorzystamy z noclegów w "couchsurfingu" czy też "hospitality-club".

Ten projekt ma pokazać, że jedność ludzkości leży w różnorodności, że choć kolor skóry, kultura, warunki życia, miejsce czy też otoczenie mogą się całkowicie różnić to jednak wszędzie dzieci są takie same z swoimi potrzebami, pragnieniami i marzeniami.  

Ta podróż ma jednak również otworzyć ludzi na inne, smutne, okrutne oblicze dzieciństwa. Nadal jest na świecie zbyt wiele miejsc, gdzie choroby, głód, ubóstwo, ciężka praca zabiera dzieciom ich prawo do spokojnego i szczęśliwego dzieciństwa. Powinniśmy zrobić wszystko by jak najszybciej to zmienić. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...